آلوپسی

انواع آلوپسی یا آلوپشیا کدام است؟

الوپشیا یا آلوپسی بیماری ضعف خود ایمنی بدن شناخته شده است  که ریزش موها را به همراه دارد و طیف متفاوتی از این بیماری در دنیا وجود دارد که 2 در صد جمعیت کل دنیا را به خود اختصاص داده است و جزء بیماری های نادر می باشد که در این مطلب انواع آلوپسی را توضیح خواهیم داد.

اگر بخواهیم علت بروز این بیماری را بررسی کنیم باید بگوییم که آلوپسی بر اثر ضعف خود ایمنی بدن به وجود می آید به طوری که گلبول های سفید که وظیفه  محافظت سیستم ایمنی بدن را دارند که بر اثر تغییراتی دچار اختلال شده و فولیکول های مو را بیگانه خطاب کرده و به آن ها حمله میکند ، فولیکول ها در این جریان کوچک و  کوچک تر شده و در انتها از بین می روند و علاوه بر ریزش  رشد مجدد موها را سلب مینماید ، همچنین باید به این نکته اشاره کرد که آلوپسی طیف متفاوتی را به خود اختصاص داده است  که در شدت بروز بیماری با یکدیگر تفاوت دارند .

 

انواع آلوپسی یا آلوپشیا

 

آلوپسی سکه ای که نوع معمول این بیماری آره آتا می باشد که نوع اولیه این بیماری شناخته شده است و از آن به عنوان ریزش سکه ایی یاد میکنند این نوع ریزش در نقاط مختلف موی سر ، ریش و  کل موهای بدن پدیدار می شوند و شایع ترین نوع ریزش آلوپسی می باشند که معمولا درمان در نوع ضعیف آره آتا پاسخ داده و درمان برای آن وجود دارد .

 

آلوپسی توتال این نوع آلوپسی ریزش موهای کل سر و یا گردن را به همراه دارد و ریزش سکه ای نبوده و فراگیر می باشد .

 

آلوپسی یونیورسال این نوع آلوپسی سبب ریزش و از بین رفتن فولیکول های مو در تمام نقاط بدن افراد میشود  و هیچ تار مویی در بدن فرد وجود نخواهد داشت .

 

درمان انواع آلوپسی

 

مردان و زنان میتوانند به این بیماری  نقص ایمنی دچار شوند که از طریق ژنتیک و استرس میتوانند پدیدار شود  و بروزی یکسان در زن و مرد دارد .

موضوعی که وجود دارد این است که تا کنون دارویی برای درمان این بیماری به وجود نیامده است و افراد نمیتوانند با مصرف دارویی خاص و یا استفاده از روش درمانی خاص بازگشت فولیکول موهای خود را تجربه کنند و رشد مجدد موها را داشته باشند ، در این حالت حس نا امیدی ، کاهش اعتماد به نفس و ضعف روحیه در افراد آلوپسی به وجود می  آید که میتواند زندگی شخصی و اجتماعی آن ها را در خطر قرار دهد اما قضیه به همینجا ختم نمیشود چرا که پیشرفت علم در  زمینه آلوپسی نیز موفق عمل کرده و روش درمانی متناسبی را برای افراد مبتلا به وجود آورده است .

 

آلوپسی و ترمیم مو

 

حتما میدانید که انواع آلوپسی امکان استفاده از  کاشت مو را ندارد و این موضوع به علت عدم وجود فولیکول بر سر می باشد ، اما دانشمندان روش مشابه ایی را برای افراد آلوپسیا به وجود آوردند تا بتوان با داشتن موهایی طبیعی با روحیه ی شکست خورده مبارزه کرد .

ترمیم مو روشی استاندارد در جهان بوده که تنها روش درمان آلوپسی شناخته شده است و سبب نمایی طبیعی از موهای طبیعی بر سر افراد می شود اما این موضوع چگونه صدق میکند ؟

 

ترمیم مو چیست ؟

 

ترمیم مو در کلینیک های تخصصی توسط  متخصصین و پرسنلی متخصص انجام میگیرد ، ابتدا  سایر سر فرد به واسطه قالب های مخصوص اندازه گیری ، پس از آن پروتز ( پوسته شبیه سازی شده با پوست سر فرد ) مطابق با سایز سر فرد ساخته خواهد شد ، مرحله بعدی  مشخص کردن رنگ ، جنس و مدل مو متناسب با چهره شخص ، موهای گذشته فرد و یا سلیقه فعلی آن می باشد  و تار های موی انتخابی که از سر چیده شده  می باشند بر روی منافذ باز پروتز کاشته خواهند شد در این مرحله پروتز مو تکمیل میگردد و در مرحله آخر پروتز به واسطه سبب مخصوص و قوی کراتین بر پوست سر شخص نصب میشود.

 

شرایط ترمیم مو چگونه است ؟

 

از اصلی ترین ویژگی این درمان داشتن موهای طبیعی و پروتزی شبیه سازی شده می باشد که ظاهری 100 در صد طبیعی را به چهره بخشیده و متفاوت با  کلاه گیس می باشد ، سپس میتوان به دوام بالای این روش اشاره کرد که  2 سال دوامی تضمینی دارد ،  با ترمیم مو خطر افتادن پروتز از سر وجود ندارد  و افراد میتوانند  بدون نگرانی از این روش استفاده کنند ، به مکان های عمومی مانند استخر و باشگاه بروند و با داشتن موهای طبیعی خود اعتماد به نفس بالایی را داشته باشند.

امکان استفاده از رنگ مو ، اسپری مو و ژل مو نیز برای این موهای طبیعی وجود دارد و افراد میتوانند با رفتن به حمام آن ها را شست و شو دهند بنابراین ترمیم مو را  میتوان تنهاترین و بهترین روش درمان آلوپسی در جهان معرفی کرد.

مشاوره تکمیلی و برآورد هزینه ترمیم مو یا پروتز مو 02188940338

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا