اخبار

درمان آلوپسی با داروی اگزمای پوستی (تحقیقاتی)

داروهای اگزمای پوستی به رشد مو در دختر نوجوان مبتلا به آلوپسی کمک می کند…

جس هاردیمان در اخبار (اعلام کرد):

ببینید، همه ی ما چیزهایی را در زندگی داریم که در مورد آنها احساس ناامنی و ناخوشایندی داریم – حال چه یک دندان ها کمی کج شده باشد،یا یک بینی که کمی بزرگتر از آن چیزی است که ما دوست داریم و یا یک خال بسیار عجیب و غریب اینجا و آنجای بدنمان. اما برای بسیاری از این چیزها ما فقط تمایل داریم که با آنها کنار بیاییم و بگذریم، زیرا تنها راه حل موجود ممکن است شامل پروسه های گسترده و گران قیمت مانند جراحی پلاستیک باشد.

با این حال، اگر ما به شما بگوییم ممکن است یک درمان ساده برای یکی از شایع ترین این ناامنی ها و ناخوشایندیها وجود داشته باشد چه ؟ و آن درست همان ریزش مو است.

درمان آلوپسی با داروی اگزمای پوستی (تحقیقاتی)

 

یک دختر نوجوان اگزمایی که مبتلا به آلوپسی طولانی مدت هم بوده است متوجه شده است که برخی از موهای او به دلیل (یا به لطف) عوارض جانبی غیر منتظره ای از داروهای پوست او، مجدداً رشد نموده اند.
بیمار ۱۳ ساله ای که دارای آلوپسیا کلستی (یا آلوپسی توتالیس یا کلی که شامل ریزش کل موی سر می شود) است، در حین درمان با داروی به نام دوپیلوماب ، “رشد قابل ملاحظه ای” را در موهای خودتجربه کرد.

یافته های شگفت انگیز توسط JAMA Dermatology منتشر شد. (درماتولوژی مبحث امراض پوستی است)

مطالعه دکترای ارشد دکتر Maryanne Makredes Senna، از بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) در ایالات متحده، می گوید: “ما کاملا شگفت زده شدیم زیرا این بیمار از سن دو سالگی موهای پوستی خود را نداشت و سایر درمان هایی که می تواند به او در مورد ریزش مو کمک کند در مورد او و در پرونده ی او وجود نداشت.

“تا آنجا که ما می دانیم، این اولین گزارش از رشد مو با داروی dupilumab در یک بیمار با هر درجه از آلوپسیای آئه راتا (یا طاسی منطقه ای) است.”
این دختر با پردنیزون و متوترکسات مورد درمان قرار می گرفت – داروهایی که می توانند سیستم ایمنی بیش از حد فعال را سرکوب کنند – اما در حالی که این باعث بهبودی در اگزمای پوستی شد، رشد ناگهانی مو رخ نداد و بنابراین قطع شد.

 

درمان آلوپسی با داروی اگزما

 

سپس، در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ پزشکان شروع به تزریق هفتگی dupilumab کردند که اخیرا تأیید رسمی دریافت کرده است. در عرض شش هفته، دختر بهبود قابل ملاحظه ای در علائم اگزمای پوستی داشت – اما او همچنین متوجه شد که موهای نازک (که به عنوان کرک یا موهای زرد رنگ شناخته می شوند) بر روی پوست او ظاهر می شود.

پس از هفت ماه درمان،به مقدار قابل توجهی موهای رنگدانه دار معمولی را که معمولا روی پوست سر رشد می کند افزایش یافت.

‏Senna افزود: “در حال حاضر، دشوار است بدانیم که آیا dupilumab می تواند باعث رشد مو در دیگر بیماران مبتلا به آلوپسی شود، اما من معتقدم که ممکن است در بیماران مبتلا به اگزمای گسترده وفعال و آلوپسی آئه رتای (ریزش ناحیه ای) فعال، موثر و مفید باشد.

“ما پیشنهاد یک پروپوزال و تحقیق برای یک کارآزمایی بالینی با استفاده از dupilumab در این جمعیت بیمار ارائه کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک آن را بررسی کنیم.”

جای بسی خوشحالی و خوشبختی است (یا بسیار خوشایند خواهد بود) که یک امواج کوچک (یا یک پرتو کوچک)از امید به ارمغان می آورد، اینطور نیست؟

 

منبع: http://www.ladbible.com/news/news-eczema-drug-prompts-hair-growth-in-teenage-girl-with-alopecia-20181010.amp.html

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا