آلوپسیفیلم

درمان الوپسی

آلوپسی یک بیماری پوستی شناخته شده است ، این بیماری موجب ریزش موی سر و یا موهای بدن می شود به این صورت که سیستم های ایمنی بدن پیاز مو را به اشتباه ، بیگانه خطاب میکنند و سعی بر از بین بردن آن ها را دارند بنابراین پیاز مو کوچک شده و در نهایت از بین خواهد رفت در پس این اتفاق ، ریزش مو و متوقف شدن رشد مو رخ میدهد که در نواحی مختلف سر نمایان میگردد نوع ریزش و مقدار ریزش در افراد متفاوت خواهد بود و آلوپسی انواع مختلفی را به خود اختصاص داده است .
برای مبتلا شدن به این بیماری ضعف خود ایمنی بدن ، نیاز به داشتن بیش از یک ژن این بیماری نیاز است بنابراین هردو والد باید آن ها را در ژن داشته باشند تا فردی به آن مبتلا گردد ، بیماری آلوپسی از طریق والد به فرزندان منتقل نمگردد و بیماری واگیر داری نبوده و تنها خود شخص را به آن درگیر میسازد .

انواع آلوپسی

همانطور که گفته شد آلوپسی انواع مختلفی را به خود اختصاص داده است که به شرح زیر می باشند :
آلوپسی آره آتا سکه ایی : اصولا شایع ترین نوع بیماری آلوپسی این نوع می باشد که افراد زیادی را به خود درگیر می نماید این نوع ریزشی به طور سکه ایی را در نقاط مختلف سر در بر خواهد داشت ، که در بیشتر افراد امکان درمان آن وجود دارد .

آلوپسی توتالیس : این نوع از آلوپسی ، ریزش موی کل پوست سر افراد را در پی خواهد داشت و شخص تمام موهای سر خود را از دست می دهد .

آلوپسی یونیورسال : این نوع از آلوپسی درگیر کردن موهای تمام نقاط بدن را به همراه دارد و ریزش و توقف رشد موهای سر ، صورت و بدن را به خود اختصاص داده است و شدیدترین نوع آلوپسی خواهد بود که آلوپسی توتالیس و یونیورسال جزء بیماری های نادر شناخته شده اند .

درمان های آلوپسی چه می باشند ؟

همانطور که در مطالب بالا قید کردیم آلوپسی انواع مختلفی را به خود اختصاص داده است که هر کدام از آن ها نوع ریزش متفاوت را به خود اختصاص داده است و علت و درمان متفاوتی را نیز به همراه دارند .

آلوپسی آره آتا معمولا قابل درمان بوده و با تشخیص متخصص و تجویز آن میتوان تزریق و یا خوردن داروهای مخصوص را مصرف کرد و نتیجه مناسبی را دید .
آلوپسی یونیورسال ، آلوپسی توتالیس معمولا علت شروع مشخص و درمان قطعی را نداشته و تاکنون درمانی برای آن ها کشف نگردیده است و تشخص آن تنها توسط متخصصین این امر میباشد و توصیه میشود افراد مبتلا خود را در برابر نور شدید آفتاب محافظت نمایند .

انواع درمان آلوپسی

معمولا راها و داروهای مختلفی برای هر نوع بیماری وجود خواهد داشت که برای آلوپسی نیز به همین صورت است .

ماینوکسیدل : عموما دارویی جواب دهنده برای برخی از آلوپسی می باشد که به تشخیص و تجویز متخصص بستگی دارد و تنها زیر نظر متخصص امکان پذیر می باشد ، نکته ایی ک برای این نوع درمان وجود دارد آن است که مصرف آن باید تداوم داشته باشد و قطع کردن مصرف برای افراد مقدور نخواهد بود که از این منظر بدون عوارض نمی باشد .
دیفن سیپرون : این نوع درمان نیزبرای برخی از انواع آلپسی استفاده میشود که متاستفانه با اگزمای شدید پوستی همراه خواهند بود .
کورتیواستروئید و اشعه ماوراء بنفش نیز برای برخی از افراد مبتلا مورد استفاده قرار میگیرد که نباید از عوارض های شدید آن ها غافل بود همچنین که امکان عود بیماری و بی نتیجه ماندن در آن ها فراوان می باشد .

راه حل مناسب برای آلوپسی

آن چیزی که متخصصین این امر به افراد مبتلا توصیه میکنند محافظت از سر در برابر نور شدید آفتاب و عوامل مختلف بیرونی خواهد بود ، بنابراین متخصصین موفق به پیدایش بهترین راه درمان برای حفظ مراقبت از سلامتی بیماران و همچنین برگرداندن روحیه ی عالی ، کاهش اعتماد به نفس ، امید به زندگی بالا و داشتن زندگی عادی و بدون استرس گشته اند در این صورت افراد باید پوشش موهای طبیعی را در سطح سر داشته باشند ، این اتفاق از طریق ترمیم مو میسر است که توسط متخصصین کشف گریده است .

ترمیم مو

این درمان آلوپسی میتواند موهای طبیعی و الیاف درجه اول را با استفاده از شبکیه به سر شخص متصل نماید .
موهای به کار برده شده در ترمیم مو طبیعی بوده و شبکیه و یا پروتز نیز متناسب با سر شخص ساخته میشوند که جنسی طبیعی داشته و هیچگونه آسیبی را برای سر وجود ندارند چرا که مواد فیکس کننده در آن ها نیز از کراتین طبیعی بوده و هیچگونه حساسیت ، خارش ، تورم را به همراه ندارند .
ترمیم مو موهایی به رنگ موهای اصلی شخص را برای فرد در نظر میگیرد تا ظاهری کاملا طبیعی را به همراه داشته باشد ، بنابراین اگر بخواهیم به طور کلی در رابطه با ترمیم مو صحبت کنیم این است که درمان دائمی بوده که با ظاهر کاملا طبیعی خود اعتماد به نفس و زیبایی را به افرد برمیگرداند و هیچگونه عوارضی را به خود اختصاص نداده است .

 

 

نوشته های مشابه

guest
166 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
Mohsen
Mohsen
7 سال پیش

سلام من ۳سالیه بیماری آلوپسی آره آتا گرفتم اول به صورت ریزش سکه ای از سر شروع شد بعد ابرو مژه. خیلی به دکتر رفتم ولی جوابی نگرفتم تا اینکه یه مدت زینک وشربت آلوورا میخورم موهای مژه و ابرو. به صورت بور درآومده..امکانش هست آدرس مطبتون رو بدید من به صورت حضوری بیام پیشتون؟

محسن
محسن
Reply to  Mohsen
5 سال پیش

پادزهرش دست منه

مسعودم
مسعودم
Reply to  محسن
5 سال پیش

خدایی درمانش چیه

الهه
الهه
Reply to  محسن
4 سال پیش

lتو رو هم خدا شفا بده میای اینجا یه حرف الکی میزنی میری

mehrdad
mehrdad
Reply to  الهه
3 سال پیش

سلام منم مبتلا شدم میشه با هم حرف بزنیم ۰۹۱۲۶۰۳۸۸۰۹

دختر تنها
دختر تنها
Reply to  mehrdad
1 سال پیش

سلام میشه بگید طب سنتی چه دارویی بهت دادن منم مشکل شمارو دارم

پ.ا
پ.ا
7 سال پیش

من پنج سال الوپسی داشتم هر چی رفتم دکتر خوب نشدم.با مصرف داروها چاق شدم وهزار بلای دیگه اومد سرم داروی شیمیایی مصرف نکنید . من با طب سنتی خوب شدم کمی طول میکشه، صبروحوصله میخواد ولی جواب میده

حسین رئیسی
حسین رئیسی
Reply to  پ.ا
7 سال پیش

عرض سلام دوست عزیز
میشه خواهش کنم بفرمایید چه داروهایی از طب سنتی استفاده کردین؟

الهام
الهام
Reply to  پ.ا
6 سال پیش

بچه ها من چند وقت پیش اینجا پست گذاشتم
آلوپسی توتال و یونیورسال دارم
خواستم بگویم رفتم دکتر طب سنتی الان کف سرم.سیاه شده. طوری که انگار داره موهام درمیاد
در کل نا امید نشید منم اولش قصد خودکشی داشتم ولی خدا هست و اون بزرگتر از مشکلات ماست نا امید نشید درمان میشه

Mohsen .
Mohsen .
Reply to  الهام
5 سال پیش

سلام ممنون میشم ادرس دکترو برام بفرستین

ساناز
ساناز
Reply to  الهام
3 سال پیش

سلام میشه آدرس بدبن

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  ساناز
2 سال پیش

سلام مشکلتو ب من بگید من می تونم کمک کنم البته راهنمایی و اینکه تک تک راه هارو رفتم آ می تونم کمترین اعوارض رو معرفی کنم و اسونترین راه ها رو

Melika Malik mohammadi
Melika Malik mohammadi
Reply to  محمد ویس
1 سال پیش

سلام خوبین میتونید ب من کمک کنید من الوپسی دارم و داره کل موهای سرم میریزه کمکم کنید لطفا

علی
علی
Reply to  Melika Malik mohammadi
1 سال پیش

سسلام میتونم کمکت کنم میشه بگی تواین مدت چه رمانهایی انجام دادی ونتیجه نگرفتید؟

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  الهام
2 سال پیش

سلام خوببد دل خوش نکنید اول ب صورت کرکی و بی رنگ حالت سفید میان یواش یواش مشکی میشن میان خوب کافیه دارو قط شه سریع ب یک ما نکشید همه میریزن من همه راهو رو رفتم باید تا ابد بخوری شون و با اعوارضش زندگی کنی ولی چندتا راه بلدم برات ک اعوارضشون کمتره و بالاترین مدل جنگیدنه و رعایتشون ده درصد ب اینکه شانس برای جلوگیری از ریختن دوبارش رو دارید

Melika Malik mohammadi
Melika Malik mohammadi
Reply to  محمد ویس
1 سال پیش

سلام میشه ب من کمکم کنید . من الوپسی دارم

مص
مص
Reply to  پ.ا
6 سال پیش

سلام.درود به شما اگه میشه اسم دکتر خودتونو به بچه ها معرفی کنید

مهدی توفیقی
مهدی توفیقی
Reply to  پ.ا
5 سال پیش

میشه ادرس طب سنتی که پیشش رفتین و بدین

ساناز
ساناز
Reply to  پ.ا
3 سال پیش

میشه شماره جایی که رفتین رو بگید

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  ساناز
2 سال پیش

مشکل تون رو ب من بگید این شمارمه و با واتساپش بهم پ بدید فقط وات و ایدی تون باشه شمارتون نیوفته دوس ندارم سوتفاهمی پیش بیاد زنگ و پیام ج نمیدم.

mehrdad
mehrdad
Reply to  پ.ا
3 سال پیش

چی مصرف کردید

محمد
محمد
Reply to  پ.ا
1 سال پیش

پیش کدوم طب سنتی رفتیو تشخیسشون چی بود ؟

صفورا
صفورا
7 سال پیش

من مدت ۲۲ سال که تمام موهام ریخته ابرو هم ریخته مجبور شدم تتو کنم چند سال دکتر نرفتم دیگه از این دکتر اون دکتر خسته شدم ولی سال ۹۳به مدت یک سال دوباره دکتر رفتم حتی پی آر پی هم کردم آمپول کرتن هم زدم ولی تاثیر نداشتپشت سرم در اومد ولی دوباره ریخت

عتیق
عتیق
7 سال پیش

ببخشید …من ۱۱ سال دارم قسمتی از سرم بصورت سکه طاس میشود …..زیاد تداوی کردم موقتا خوب میشود …..حالا سر من خوب شده مژه و ابرو هام رفته ….لطفا رهنمایی نماید

حامد
حامد
6 سال پیش

با سلام من مردی ۳۰ ساله هستم حدود ۱۵سالی میشه درگیر این بیماریم کلی دارو مصرف کردم با کلی عوارض جانبی، متاسفانه هنوز مشکل من حل نشده و هنوز تحت درمانم. چندین بار موهای سرم به کلی ریخت و با کمک دارو موهای ضعیف و آسیب پذیری در اومد که به محض قطع دارو بابت عوارض جانبی دوباره موهام ریخت، در حال حاضرم با کمک چندین دارو مو های ضعیف رشد کردند ولی دوباره شروع به ریزش کردند، واقعا باید چکار کرد؟
آیا داروی قطعی ای وجود نداره؟ اگر داره و تولید شده اسمش چیه و از کجا میشه تهیه کردش؟
ممنون

توحید جالیزی
توحید جالیزی
Reply to  حامد
6 سال پیش

سلام تونیک مو سر هیرا بزنید
به همراه زینک سولفات و بکمپلکس

میلاد ابریشمی
میلاد ابریشمی
Reply to  حامد
2 سال پیش

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
عزیزانم منم ۳۰ سال دارم از ۷ سالگی با این بیماری زندگی میکنم شرایط سخت بود خیلی ولی ادامه دادم زندگی تموم نشده .الان دوتا مدرک کارشناسی ارشد دارم. ازدواج کردم و خدا رو شکر خونه هم خدا احسان کرده .امید داشته باشیم به خودمون باور داشته باشیم .مثالا آقای نادری پرورش اندام اهل بوشهر یه سرچ کنین ببینین کی هستن .زندگی کن دوست عزیز .زندگی فقط یه باره

تارا
تارا
6 سال پیش

سلام ,من از سن هیجده سالگی الوپسیا گرفتم اولش سکه ای شروع شد وکم کم تمام سرم خالی شد چند به وسیله دارو موهام در امدن ودوباره ریختن دیگه خسته شدم ول کردم الان پنجاه وپنج سال دارم ابرو ومژه هام هم شروع به ریزش کردن ودر کل مویی در بدنم نمانده , با ریختن ابرو و مژه هام خیلی افسرده شدم حتی به مردن فکر میکنم سوال من اینه ایا راهی هست که مژه وابرو هام در بیاد ,, سپاسگزارم اگه به من جواب بدین

مهتاب اکبری
مهتاب اکبری
Reply to  تارا
5 سال پیش

سلام, عزیزان بیماران آلوپسی دختر من تقریبا از اواخر آذر ماه دچار این بیماری شد در صورتی که فقط سیزده سال داشت اما بعد ازشش ماه تمام ابروها ومژ ه هایش و حدود نود وپنج در صد از موهایش در آمده من هم مثل شما ها آن قدر ناراحت بودم که در حد افسردگی پیش رفتم اما توکل کنید به خدا وبعد هم پیش دکتر نخعی در تهران خیابان تجریش _سه راه زعفرانیه رفتیم فقط اصلا بهش فکر نکنید واصلا اضطراب وناراحتی به خودتان ندهید که از همه بدتر است

مجید
مجید
Reply to  مهتاب اکبری
5 سال پیش

میشه بگید دکتر نخعی چی بهتون گفته؟؟؟

محمدی
محمدی
Reply to  مهتاب اکبری
5 سال پیش

سلام
میشه بگید چه دارویی مصرف کردین
پسرم چن تا نقطه سرش زده
الان سه روزه قطع شده
دکتردونقطه آمپول تزریق کرد
الان میگه قرص پردنیزولون مصرف کنه که خیلی عوارض داره
خواهش میکنم از تجربه تون منو راهنمایی کنین

فرشید
فرشید
Reply to  تارا
5 سال پیش

سلام من چهل سالمه . متاسفانه منم عین شما شدم خیلی نا امید و درمونده هستم از این شرایط . کاش یه دکتر پیدا میشد ما رو با یه امپول خلاص کنه و دیگه جونمون راحت شه

الهه
الهه
Reply to  فرشید
4 سال پیش

نگید اینطور دنیا که به آخر نرسیده من خودم بیستت و چهار ساله آلوپسی دارم ولی باهاش کنار اومدم.الان هم تصمیم دارم برم کل سرم رو تتو کنم خیلی هم باحال به نظر میاد.البته من شنیدم یه روش هم هست به نام hrt
که موها رو دونه دونه روی سر میچسبونن اینم امتتحان کنید

محمد
محمد
Reply to  تارا
4 سال پیش

سلام پسر منم از مژه هاش شروع شد و کمکم به سرش رسید منم بطور پشت سرهم میبردمش دکتر که هزینه زیادی هم واسم داشت . اما بیماری پیشرفت زیادی داشت تا اینکه یکی از دوستام واسه درمانش به خارج از کشور رفته بود اما دکتر بعد از درمان اولیه به ایران برگشت داد و یه دکتر خوب بهش معرفی کرد منم پسرم رو بردم پیشش با دو نسخه تا یک سال مشکلی نداشت و تمام موهاش بدونه تزریق در اومده بود که به تازگی دوباره مژه هاش شروع به ریزش کرده منم دوباره به دکتر زنگ زدم گفت بیا پیشم

سونیا حسینی
سونیا حسینی
Reply to  محمد
3 سال پیش

لطفاً اسم دکتر بگید،ممنون میشم

Melika Malik mohammadi
Melika Malik mohammadi
Reply to  محمد
1 سال پیش

اسم دکتر چیه؟؟

محمد
محمد
Reply to  Melika Malik mohammadi
1 سال پیش

من از نور بالا یز جواب گرفتم عرض سه ماه ولی باز تا دارورو ول کنی میربزه
دارو ها رفانیب5روزی دو عدد
بتازنکس روزی دو عدد
ماینوکسیدیل پنج درصد یا ده درصد روزی سه بار
امپول کرتون دو عدد چهارده روزی یک عدد
در مان ریزش سکه ای شدید ولی بلا فاصله قطع کردن دارو باعث دوبارهی ریزش میشه
در عرض سه ما تا چهار ما کامل در میاد ولی مال من تا دارو هارو ول کردم ریخت

محمد
محمد
Reply to  Melika Malik mohammadi
1 سال پیش

دکتر محمد تقی نور بالا یزد
تضریق امپول ها در باسن

امیر
امیر
6 سال پیش

سلام.من از ۷سالگی الوپسی دارم.الان ۳۱سالمه.هیچ داروئی مصرف نکنید.همش مشگل سازه .تاره بعدش باعث میشه بیماری تشدید بشه.من سرمو تیغ میندازم.تیپمم با سر تیغ زده یا با کلاه مناسب تیپ ست می کنم.ابروهامو هاشور کردم لابلاشم مداد میزنم.البته الان ابرو مصنوعی هم می فروشن ارزونه .عینکه با فریم مشگی هم میزنم که شیشش بدون نمرس و رفرکس رنگی داره مژه هام معلوم نشه و فریمشم کمک می کنه ابروهام طبیعی تر به چشم بیاد.خلاصه میشه یجورائی خودمونو هم رنگ بقیه کنیم و اوکی باشیم.من الان با سر تراشیده خیلی جذاب تر شدم.کلی هم دوست دختر خشگل دارم.پس فکر نکنید اخر دنیاست.حیف نمیشه اینجا عکس گذاشت.والا میذاشتم تا ببینیت دروغ نیست

رضا
رضا
Reply to  امیر
3 سال پیش

دهنت سرویس😁

امیر
امیر
6 سال پیش

تارا جان چرا مرگ.الان همه دخترا ابروهاشونو می تراشن هاشور می کنن.یا مژه مصنوعی میذارن و کلاه گیس های مختلف میذارن تا جذاب بشن.برا دخترا پوشاندن این بیماری خیلی راحت تره.فقط سمت دارو و امپول نرو که زندگیت نابود میشه.کورتن چاقت می کنه وهزار مشگل دیگه و پوکی استخوان تا کبد و…اخرشم موهات بدتر میشه.با ارایش خودتو اوکی کن .بجای افسردگی باید فکر کنی چجوری میشه ظاهرو طبیعی کرد.با یه گوشه نشستن و افسرد شدن کاری از پیش بردی؟؟؟نه،پس از این به بعد به تغیر دادن خودت فکر کن و به راه های طبیعی کردن چهره خودت فکر کن

خسته
خسته
6 سال پیش

سلام
هیچ راه گریزی ازاین بیماری نیست من الان دوازده ساله ازسن چهارده سالگی درگیراین بیماری ام وهرفنی یاهردکتری که شمافکرشوبکنیدرفتمو انجام دادم نمیخوام حرفای منفی یاناامیدکننده بزنم چون حداقلش نمیخوام خودمونو گول بزنیم باواقعیت روبرو شیم هیچ راه فراری نیست بارهادست به خودکشی زدم اماموفق نشدم الان که دیگه جرائتش رو ندارم واِلا انجام میدادم الانم هفته ای یه بارمیشینم شیره استفاده میکنم تایکم مغزم آروم شه خدایی هم وجودنداره الکی دست به دامان نشیدنصف جوونی رفت تواوج جوونیم نابودشدم فقط منتظرمرگم همین..

محمد
محمد
Reply to  خسته
4 سال پیش

خدا هست و انو مارو افرید و اون خیلی منو تورو بیشتر از بقیه دوست داره چن گفتن اگر مومنی شب رو با تب بخواب گناهاش بخشیده میشن
خدا این مشکلرو برا ما فرستاد که هم امتحانمون کنه هم روز قیامت یه دلیل برا بخشیدن گناها داشته باشه منم مثل تو ارزوی مرگ میکردم خسته شده بودم که رفتم تهقیق کردم فهمیدم که خدا منو دوست داره که عذابم رو تو همین دنیا برام فرستاد

Soroush
Soroush
Reply to  خسته
3 سال پیش

دوست عزیز شما دنبال علت برای سرپوش گذاشتن روی ناکامی هات میگشتی که خدایی که وجود ندارن یه علت خوب بهت داده 🙂 من از هفت سالگی آلوپسی دارم الان هجده سالمه باورت بشه یا نه مدیر تیم کد نویسی سخت افزار یه شرکت پزشکی هستم و کلی پروژه های بزرگ بهم دادن ، دارم ماهی ۴ حقوق میگیرم که به کمک معدل دیپلم (۱۹.۸۹) که رتبه ۱۷ کشوری شدم باهاش کم کم اپلای کنم ، من عجیب نیستم من فقط فرق دارم ، خیلی هم فرق دارم !

وحید مومنی
وحید مومنی
Reply to  خسته
2 سال پیش

واقلا خیلی دردناکه منم همین مشکل دارم آنقدر کورتن زدم مفطل لگنم از بین رفت

خسته
خسته
6 سال پیش

سلام
هیچ راه گریزی ازاین بیماری نیست من الان دوازده ساله ازسن چهارده سالگی درگیراین بیماری ام وهرفنی یاهردکتری که شمافکرشوبکنیدرفتمو انجام دادم نمیخوام حرفای منفی یاناامیدکننده بزنم چون حداقلش نمیخوام خودمونو گول بزنیم باواقعیت روبرو شیم هیچ راه فراری نیست بارهادست به خودکشی زدم اماموفق نشدم الان که دیگه جرائتش رو ندارم واِلا انجام میدادم الانم هفته ای یه بارمیشینم شیره استفاده میکنم تایکم مغزم آروم شه خدایی هم وجودنداره الکی دست به دامان نشیدنصف جوونی رفت تواوج جوونیم نابودشدم فقط منتظرمرگم همین..

یه نفر از رنگ خودتون
یه نفر از رنگ خودتون
Reply to  خسته
6 سال پیش

نعوذ و باالله
آروم باش
بی نهایت خدا بهت عضو داده سلامتی و …یه مو نداده کفر میگی برو شکر سلامت بقیه اعضای بدن و به جا بیار
به خدا پناه ببر
آروم باش
یه نصف روز عمر ارزش این همه خودخوری و نداره
شاد باش

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  یه نفر از رنگ خودتون
2 سال پیش

احسنت

ايدا
ايدا
Reply to  خسته
5 سال پیش

دختری یا پسر؟

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  ايدا
2 سال پیش

سلام شما هم مشکل دارید

رضا صادقی
رضا صادقی
6 سال پیش

درمان این بیماری فقط سیر و گردوئه.من صورتم خیلی ریزش داشت.اول با سمباده جاهای خالی رو مالیدم تا زخم شد بعد سیرو رنده کردم تا آبش در اومد بعد با آبش مالیدم روی زخم.خیلی درد داره ولی حتما باید انجام شه.تا ۳روز اینکارو کردم.بعد صبر کردم تا زخما کامل خوب شد.گردوی باپوست رو برداشتم روشو با چاقو کندم آبشو رو جای زخم خوب شده مالیدم بعد از ۱هفته از روز اولشم بهتر شد.حتما اینکارو بکنید جواب میده

محمد
محمد
Reply to  رضا صادقی
3 سال پیش

میشه درمورد گردو بیشتر توضیح بدی منظورت از پوست گردو همون پوست سبزشه

شیوا
شیوا
6 سال پیش

سلام خدمت همه ی دوستان . تارا جان چرا خودکشی ؟
برای من هم از ریزش سکه ای شروع شد تا این که الان دو ساله ابرو مژه مو ندارم اصلا . اولش سخت بود اما دیگه بهش عادت کردم و باهاش سعی میکنم کنار بیام .
ابروهاتو هاشور کن چشاتو ارایش کنی معلوم نمیشه مژه نداری ، خیلی هم خوشگل تر میشی.
به این فکر نکن دیگران چی فکر میکنن مهم خودتی . پس خودتو باور کن

یه نفر از رنگ خودتون
یه نفر از رنگ خودتون
Reply to  شیوا
6 سال پیش

خیلی جالب حرف میزنی
خوشم اومد

امیر
امیر
Reply to  شیوا
6 سال پیش

افرین.همینه

سحر
سحر
6 سال پیش

سلام من آلوپسی رو کامل میشناسم دوست پسر من آلوپسیه. ما قصد ازدواج داریم باهم. میشه یه راهی پیشنهاد کنید که حداقل تا یه مدت ابروها و مژهاش دراد . میترسم مامانم اینا با ازدواجمون مخالفت کنن نمیخوام از دستش بدم خیلی دوستش دارم اصلا واسم مهم نیست که مو داره یا نداره. تورو خدا اگه راهی وجود داره بهم بگین

نم نم
نم نم
Reply to  سحر
4 سال پیش

سلام. برو پیش پروین منصوری تهران. من دقییییقا شرایط تورو داشتم. پیش اون رفت نامزدم الان موداره. حتما برو پیشش

محسن
محسن
6 سال پیش

سلام

محسن
محسن
6 سال پیش

سلام دوستان من این بیماری داشتم الان خوب شدم خیلی برسی کردم اول از همه توکل به خدا کنیند دوم خونتون تصفیه کنیند حالا به هر روشی سوم استرس با دارو شیمیای یا گیاهی کنترل کنیند سوم ویتامین دی بدنتون بیاریند بالا چهارم حتما کبدتون چربه این مشگلم حل کنیند حتما خوب میشیند صلوات برای امام زمان یادتون نرد موفق باشیند.

سامان
سامان
6 سال پیش

سلام من سال۹۳ این بیماری را گرفتم اولش سکه ای بود وشدید تر شد با مصرف دارو طی شش ماه خوب شدم الان دوباره کنار شقیقه هام یه قسمتی از موهام ضعیف شدن آیا دوباره داره فعال میشه

دلبر شکیبا
دلبر شکیبا
6 سال پیش

سلام به همه عزیزان مبتلا به آلوپیسی…. شاید باور نکنید من چهل و دو سالمه و حدود سی و پنج ساله که این بیماری همرامه و از همون ابتدا یعنی حدود هفت سالگی درمان را شروع کردم البته اون زمان خیلی وضعم بهتر بود هر چه بیشترداروهای شیمیایی و نسخه های پزشک های مختلف را مصرف میکردم ناحیه ریزش بزرگتر و مقاوم تر میشد از قرص و پماد و آمپول و نوردرمانی و … و هر دارویی که تو این زمینه بود مصرف کردم و پارسال هم بعد از ۵ سال قطع درمان مجدد به مطب دکتر پروین منصوری رفتم که تنها بعد از یک ماه داروی کورتونی نه تنها وضعیت ظاهرم کلا به هم ریخت بواسطه ۱۰ کیلوورم و اضافه وزن، بلکه دچار پادرد و زانو درد و … شدم که وقتی برای قطع دارو به دکتر منصوری مراجعه کردم ایشان خیلی راحت گفتند که شش ماه مصرف کن تا شاید نتیجه بده.. دقت کنید که هیچ ضمانتی هم در کار نبود ضمن اینکه گفتند تا هر وقت دارو رو مصرف کنید نتیجه شاید داشته باشه… که من به دلیل عواض شدید دارو و غیرمتعهد بودن ایشان که واقعا متاسفم با تخصصی که دارند تو ذوق میزنه این عدم… بیشتر بخوانید »

الهه
الهه
Reply to  دلبر شکیبا
4 سال پیش

درست میگید منم پیش پروین منصوری رفتتم نور درمانی اینقدر این ادم بی تعهد هست و فقط بیمار براش یه کیس هست برای نشون دادن به شاگردها از من میشنوید پیش ایشون نرید .درمان که نمیکنه هیچ تحقیر هم میکنه

پ.ا
پ.ا
6 سال پیش

بچه ها نا امید نشید با کمی همت و تلاش ان شاالله درست میشه ، من پیش دکتر حسین روازاده رفتم خوب شدم ، با سیرو سرکه ماساژ بدین
۱ هفته ای پنج وعده ارده و شیره انگور صبحانه میل کنید
۲ هفته ای سه شب فسنجون نیم گردو + نیم بادوم درختی
۳ روغن مالی کل کن با روغن سیاهدانه
۴ باد کش کتف و کمر ۴۰ مرحله یک شب درمیون
اگه کسی میخاد کامل راهنماییش کنم بیاد تلگرام پ بده patrik252@

محمد اسدی
محمد اسدی
6 سال پیش

سلام دوستانی که به بیماری آلو پیسی مبتلا شدید میخوام یه نکته خیلی خیلی مهم رو بگم پسر بچه من هم به این بیماری مبتلا شد و داشتم دیوونه میشدم تو مهدکودک همش بهش نگرانی میدادند آب دنیا داره تموم میشه ف برق مصرف نکنید و چیزای دیگه و استرس زیادی به بچه ام وارد کردند و خدارو شکر الان خوبه خوب شده این بیماری پوستی نیست و الکی هم دارو درمان برای پوستتون بکار نبرید این بیماری عصبیه و ریشه در استرس داره اکثرا اونایی که این بیماری رو گرفتند همش نگران اینده هستند نگران کمبود آب نگران اکسیژن ، لایه اوزون و هزارتای چیز مسخره دیگه مگه ما صاحب دنیا هستیم توروخدا نگرانی رو از خودتون دور کنید یه سر هم دکتر اعصاب و روان بزنید دکتر رستمی موسسه آتیه واقع در بالای میدان ونک کوچه والی نژاد معرکه هست مطمئن باشید و قول میدم به همتون که استرس و نگرانی رو دورکنید همه چیز درست میشه آهنگهای شاد گوش کنید وبیخیال غمها بشید فقط همین قرصهای اعصاب و روان با تجویز دکتر هم میتونه بهبود رو سرعت ببخشه

بچه بی گناهی که طعمه چوب خدارو چشید
بچه بی گناهی که طعمه چوب خدارو چشید
Reply to  محمد اسدی
1 سال پیش

استرس و شوک های روانی که یه بچه رو می‌تونه تا این مرحله برسونه بخاطر مسایل مسخره ای که گفتی نیست مطمعنی خودت تنبیه بدنی نمیکنیش ؟ یا تو خانواده کسی مرتبا کتکش نمیزنه یا تحقیرش نمیکنه ؟ من بخاطر کودکی خیلی خیلی سختی که داشتم این اتفاق برام افتاد ، احساسات شکل دارن صورت یه بیمار آلوپسی دقیقا شکل استرس ، حقارت ، خشم ، نفرت و بیماری های عمیق روانیه که توسط بیماری آلوپسی به سرعت تشدید میشه ، امیدوارم بچه شما کودکی شادی رو سپری کرده باشه ولی اگر اینطور نباشه و تو تربیتش زیاده روی کرده باشید بهت قول میدم اون بچه یه روز می‌فهمه حقیقت چیه و هیچ کس نمیدونه اون روز از یه بیمار حاد روانی چه کارایی بر میاد

فرزان
فرزان
6 سال پیش

هرکی یچیزی نوشته از سیر گرفته بمال تا روغن و گازوئیل کورتون پیاز کوهی زینک بیخیال بابا مود در میاد بیاد نمیادم فدای سرم با کچلی حال کن بیام غصه دنیارو بخورم چی بشه زندگی ادامه داره …

الهه
الهه
Reply to  فرزان
4 سال پیش

لایک داری. منم دارم میرم کل سرم رو تتتو کنم مثل پانکی ها :]

محمد
محمد
Reply to  الهه
1 سال پیش

یه دکتری میگفت تتو نکنین امکان داره اگه یه روزی دارویی گیر بیاد تو نتونی به دلیل تتو کردنت جواب بگیری البته اینو هم بگما دکتر ک….. زیاد میگن

امیدوار
امیدوار
6 سال پیش

سلام
تو این انجمن برای هزینه های درمانی این بیماری کاری انجام شده براتون؟
یعنی میشه با ارائه نسخه از جایی هزینه رو دریافت کرد؟
و دوم اینکه آیا کسی هست که از زالو استفاده کرده باشه و جواب گرفته باشه؟
تو مشهد جایی برای زالو درمانی مطمئن هست؟
ممنونم

عادل
عادل
Reply to  امیدوار
6 سال پیش

سلام در مشهد میتوانید در خیابان ١٧شهریور درمانگاه آل نبی بخش حجامت و زالودرمانی اقای رضوی مراجعه کنید ایشان مهارت بسیار زیادی در طب سنتی دارند

سعید
سعید
Reply to  امیدوار
5 سال پیش

سلام
نمیدونم پیام منو میخونی یا نه ولی من زالو انداختم نتیجه ای نگرفتم

فرشاد نظری
فرشاد نظری
Reply to  سعید
4 سال پیش

منم زالو انداختم فایده نداره

امیر
امیر
6 سال پیش

سلام
من از هشت سالگی قسمتی از موی سرم به صورت سکه ای ریخت…
همه شهرای ایران رو برای درمان رفتم اما بعد مدتی باز موهام ریخت…
بارها و بارها خودکشی کردم و آرزوی مرگ دارم…
چند سالیه که از کلاه گیس استفاده میکنم و هیچکس نمیدونه که موی خودم نیست…
حتی با دختری که الان شده همه زندگیم آشنا شدم و عاشقشم
الان همه نگرانیم اینه که اگه بفهمه کلاه گیسه ممکنه ولم کنه…یا خانوادش مخالفت کنن…
مگه چ گناهی کردم که همه آرزوهام حتی بهترین موقعیت های شغلی برای موی سرم از دست دادم…

تینا
تینا
Reply to  امیر
4 سال پیش

دختری که بخواد به خاطر مو نداشتن ولت کنه همون بهتر که الان این اتفاق بیفته.

ايوب
ايوب
6 سال پیش

سلام دوستان
آلوپسی رو باید مثل یکی از اعضای بدن پذیرفت من ۱۲ساله درگیرشم چند بار کامل خوب شدم ولی بازم اومد سراغم چند وقته بیخیالش شدم یه جورایی پذیرفتمش و جالب اینجاست که دقیقا میدونم دلیلش چیه در من فقط استرس چیزی که همیشه باهام بوده با کوچیکترین چیزی استرس میگیرم فهمیدم که نباید با آلوپسی بجنگم باید با استرسم بجنگم …فقط چند نکته رو رعایت کنید
۱٫سراغ دکتر و کورتون نرید
٢.خودتون رو از آینه دور کنین
٣.غذاهای گرمی مثل بادمجون و نیمرو و غیره نخورید

ناشناس هستم
ناشناس هستم
6 سال پیش

۲۶ ساله به بیماری آلوپسی مبتلا هستم و واقعا خیلی خستم از این وضع،داریم تو قرن ۲۱
زندگی میکنیم هیچ درمانی واسه این بیماری نیست تا الان کلی هزینه کردم کلی پزشک نادون داروهای بی مورد که جز ضرر چیزی نداشته تجویز کردن هیچکس هیچ تلاشی برای پیدا کردن درمان قطعی نمیکنه آخه این چه وضعیه من خودم به شخصه اگه یه بار دیگه موهاو ابرو و مژه هامو از دست بدم خودکشی می کنم چون دیگه واقعا طاقت ندارم منم انسانم می خوام زندگی کنم زیبا باشم اینا حق منه

حمیدرضا
حمیدرضا
Reply to  ناشناس هستم
2 سال پیش

همین الان با لحن عصبانی این متن رو نوشتی عصبانیت و استرس و ناشکری را کنار بگذار و یقین داشته باش خوب میشی
از مصرف سیر و پیاز غافل نشو سیر و پیاز به موهات هر روز بمال و هر روز بخور مقدار کمی تا معده ات زخم نشه و انار ترش و شیره برگ درخت انجیر رو ترکیب کن و به موهات بمال انشا الله خوب میشی

ناشناس هستم
ناشناس هستم
6 سال پیش

به هر سایتی مراجعه می کنی نوشته آلوپسیا بیماری هست که در آن مو به دلیل نامشخصی ریزش پیدا می کنه درمان خاصی وجود نداره میتونی از کلاه گیس استفاده کنی خب غیب داری می گی واقعا فکر کردین همچین چیزی به فکر خود فرد مبتلا به آلوپسی نمیرسه به جای اینکه همش خبرای نا امید کننده از غیب رو منتشر کنین یه وقت و هزینه ای رو صرف پیدا کردن درمان کنین تا چند ساله دیگه یعنی واقعا ما باید بخونیم که هیچ درمانی وجود نداره!!!!!!

حسین
حسین
6 سال پیش

سلام من ۳ساله الوپسی دارم .
سال اول خودزنی کردم
سال دوم به فکر خودکشی . هر چی خدا خواست همان میشود
ناشکری نکنید دوستان
با خدتون بگید من همینم که هسم هر کی خواست بیاد پیشم
من ۱۸ سالمه الان ۴ تا دوست دختر دارم ۴تاشون عاشقمنن بدجور با همین قیافه
شاد باشید گور بابای دنیا

یار امام زمان
یار امام زمان
6 سال پیش

با سلام… این بیماری قابل درمانه… این بیماری بر اثر سردی بدن به وجود میاد علت سردی بدن هم غلظت خون که غلظت خون باعث کند شدن حرکت خون در بدن میشه… خونتون با فصد و خون دادن در سازمان خون تصفیه کنید و حجم خون از رگ هاتون زیر نظر پزشک کم کنید…ماهی یکبار فصد بدید…ویتامین e و d مصرف کنید…هر روز اسید فولیک ۰/۱ مصرف کنید روزی یکبار…از خوردن غذاهای پر از اهن و پر از کلسیم پرهیز کنید چون خون غلیظ میکنن…هفته ای یکبار دگزامتازون تزریق کنید…مصرف سیب ناشتا فراموشتون نشه…از داروی ملین کننده منیزیم هیدروکساید برای رفع اسید بالای معدتون و همچنین رفع یبوستتون استفاده کنید…بعد از ناهار قرص روی بخورید و بعد از شام قرص منیزیم…حمام اب گرم برید…از دوش ابسرد بپرهیزید…موهای سرتون با شامپو ضد موهای خشک بشورید… همراه برنج زیره بخورید ار مصرف خیار و پنیر و عدس و گوشت گاو که به شدت سرد هستند بپرهیزید…این بیماری بر اثر غلظت خون بالا… نفس عمیق در روز زیاد بکشید چون اکسیژن خون رقیق میکنه…آب گرمیکه ولرم شده زیاد مصرف کنید چون نیترات و املحش کمه و اب زیاد خون رقیق میکنه…ابسرد برای بیماران الوپسی سمه… این درمان تا اخر عمر با شماست مقطعی… بیشتر بخوانید »

یاکان
یاکان
Reply to  یار امام زمان
5 سال پیش

حجامت و فصد خون همش چرته الکی خودتونو سوراخ سوراخ نکنید
من همه مدل حجامت انجام دادم از پشت گوش و وسط سر بگیر تا روی پا و ساق پا و پشت قوزک پا
همه مدل دارو هم خوردم پی آر پی هم انجام دادم
فقط و فقط این بیماری از استرس و اعصابه همین
اینا رو کنترل کنید

سعید
سعید
5 سال پیش

سلام
من اکثر کامنت ها رو خوندم این بیماری لعنتی الان نزدیکه ۶ یا ۷ سال یقه منو گرفته
منم مثل شما سراغ بعضی این دکتر های نادون رفتم ولی جز خرج کردن پول هیچ نتیجه ای نداد
دوستان من ادمی تقریبا مذهبی هستم الانم ۲۸ سالمه
من نذر حضرت عباسم کردم
به والله خودش تو خواب من اومد گفت :
درمان ندارد با حالت اشک الود در عالم خواب گفتم پس من چکار کنم گفت: توکل کن بر خدا
خیلی ها اعتقاد ندارم کاری به اونا ندارم ولی حرفم با اونایی هست که اعتقاد دارن
……………………………..
من بیچاره وسط سرم خالی شده دور تا دورش مو دارم جیز بسیار زننده
فقط اعصاب من از اونجایی خورد میشه که بقیه اعضای بدن موهاش کامل درومده اونجایی که باید داشته باشه نداره هیچی دیگه باید سوخت و ساخت

بهنام خباززاده
بهنام خباززاده
Reply to  سعید
4 سال پیش

سلام من از سن 8سالگی کل موهای بدنم سرم و صورتم ریخت الان 36سال دارم با این بیماری زندگی میکنم البته درمان کردم جواب گرفتم ولی به دلیل عوارض درمان رو رها کردم الان هم یه پسر 11ساله و یه دختر 7ساله دارم خدارو شکر میکنم همسرم هم مشکلی نداره راضی هستم به رضای خدا کلاه میزنم فکر میکنم خوشتیپ هم هستم وسلام

قاسم
قاسم
5 سال پیش

با سلام
۴۶ سال سن دارم. بتازگی دچار ریزش سکه ای مو در موی سر، صورت و ابرو شده ام. تزریق موضعی کورتون انجام داده ام. پس از هر تزریق موهای قسمت آسیب دیده دوباره رشد می کند ولی موهای قسمت دیگری شروع به ریزش می کند. چه باید بکنم؟ بابت تاثیرات نامطلوب کورتون در آینده بسیار نگران هستم. البته اینجانب مبتلا به دیابت هم هستم و از زمان شروع تزریق انسولین دچار ریزش سکه ای مو شده ام. قبلا چنین مشکلی نداشتم.

عبدامیدوار
عبدامیدوار
5 سال پیش

بنام خداوند حکیم : زنیکه بخواد بخاطر مو و رنگ چشم یارغارتان بشه مطممن باشید زن زندگی نیست پس شهامت وشجاعت داشته باشید کم کم موضوع را با تراشیدن مو به بهانه همراهی با بیماران شیمی درمانی اغاز کنید وقتی خوب به سرطاستان عادت کرد واقعیت را بگید نگذارید بعنوان اهرم فشار در کنج دلتان در ایام غم و غصه بار اضافی برای باج دادن به دل و همسر و… بشه در ثانی به بیماران سرطانی سر بزنید و خدا را شاکر باشید که فقط مو ندارید ولی ان بندگان خدا چه دردها که ندارنداز هزینه دکتر و دوا تا دیدن چهره مرگ در هر لحظه ! اگر میخواهید در زندگی مادی کمتر اذیت شوید مثل سعدی فکر کنید که روایت کرده کفش نداشتم مغموم برای دعا بمسحدی رفتم درب مسجد مردی دیدم که پا نداشت خوش خرم برگشتم و خدا را شاکر شدم لاقل پای سالم دارم هرچند کفش ندارم حال کسانیکه مثل من مو ندارید حاضرید در عوض مو یک چشم /پا/دست /گوش و… از دست بدهید که صاحب گیس طلایی شوید ؟ اگر حاضرید سخت در اشتباهید ! و اما درمان ! علت اصلی ریزش مو در چند مورد خلاصه میکنم ۱- استرس چه بارز چه پنهان۲-… بیشتر بخوانید »

Fati
Fati
5 سال پیش

سلام خسته نباشید من ب مدت ۶سال بیماری الوپسی داشتم ک فقط دست و پاهام موداشت حدودا یک سال پیش بایک طبیب اشنا شدم ک انواع بیماری هارو درمان میکردپیش طبیب رفتم ب من حدود ۲۰کیلو دارو داد ……بعد از مدت سه روز کرک در اوردم و طی سه ماه کرک های سفید ب موی سیاه تبدیل شد….الان تمام بدنم مو داره …. ….الان هیچ مشکلی ندارم و موهام نمیریزه…………شماره تلفن طبیب ….۰۹۱ ۲۷۸۵۰۶۶

king
king
Reply to  Fati
5 سال پیش

سلام خانم میشه شماره اون طبیب رو کامل بذارین شکر که شما نتیجه گرفتین

ماورا
ماورا
Reply to  Fati
5 سال پیش

سلام میشه لطف کنین شماره دکترتون رو بفرستین ,ممنون

ولی ارژنگی
ولی ارژنگی
Reply to  ماورا
2 سال پیش

شماره دکتری کسی داره به این بیماری علاجی کنه بیماری آلوپسی خواهش راهنمایم کنید ممنون میشم

فرشاد نظری
فرشاد نظری
Reply to  Fati
4 سال پیش

سلام میشه شماره طبیب رو بدید ممنون

رضا طوفانی
رضا طوفانی
5 سال پیش

سلام دوستان من ۲۵ سال سن دارم و این مشکل الوپسی اره اتا برای اولین بار تو سن ۱۷ سالگی برام پیش اومد . درمان کردم و خوب شدم ولی چون بیشترین دلیل این بیماری استرس و اعصاب هستش اگر یبار سابفه رو داشته باشید دوباره سراغتون میاد اگر درمان کردی و خوب شدی دیگه باید سعی کنی از چیزهای استرس زا دورکنی خودتو من تا پارسال برج ۵ ک ی فشار عصبی بهم وارد شد و دوباره شرو کرد ب ریختن الان و ۵ یا ۶ ناحیه تو سرم ریخته وخیلی ناراحتم میکنه اگه کسی هست ی درمان خوب سراغ داره بهم بگه دارو گیاهی چن نوع انجام دادم جواب نداده تزریق کورتون انجام دادم ولی چون جایی بودم ک نتونستم برم پیش متخصص قسمتای جلوی سرم درست شد ولی پشت سرم متاسفانه هستش لطفا کسی میتونی راهنماییم کنه

فقط میدونم باید استرس رو کم کنیم و باهاش مبارزه کنیم

همینجا جواب بدید من میام چک میکنم

زهرا
زهرا
5 سال پیش

سلام. من و شوهرم با طب سنتی درمان شدیم.
من یک خانم ۲۷ ساله ام و شوهرم ۳۰ ساله. دو سال پیش شوهرم دچار این بیماری شد و موهای ریشش به صورت سکه ای ریخت. کورتون تزریق کرد و موها کمی برگشت اما دوباره ریخت و به موهای سرش رسیدو نصف موهای سرش هم ریخت. بعد از چند ما اندازه یک سکه پشت سرمن هم ریخت.
و اما درمان ما
این بیماری یه دلیل یک سری اختلالات در کبد بوجود میاد و درمانش پاکسازی کبده.
آب زرشک طبیعی هر روز
شربت با تخم های ملین هر روز ناشتا(تخم شربتی. خاکشیر.قدومه شیرازی. بارهنگ و…)
سیر رو دو نیمه کنید و روی قسمتایی که مو ریخته بمالید.
اصلا سخت نیست. اگه یه روز فراموش کردین هیچ مشکلی نیست.
خلاصه نگران نباشید. اگه روش های دیگه ای برای پاکسازی کبد سراغ دارین هم میتونید امتحان کنید. ما که اینطوری خوب شدیم. البته بگم یکم زمان بره. ولی با توجه به این بیماری که روی ظاهر تاثیر داره اصلا مهم نیست

شادی
شادی
5 سال پیش

سلام دوستان
من دختری ۲۷ ساله هستم که مدت ۸/۹ ساله دچار این بیماری شدم.
منم هرروز دنبال درمان میگردم…وبهترین راه درمان همون طب سنتی هستش..من تازه شروع کردم….و مطمعنم که جواب میگیرم به امید خدا..دوستان ناامید نباشین…
همین که بقیه ی اعضای بدنم سالم هستن خدارو شکر میکنم..سعی کنید اروم باشید و فقط به خوب شدن فکر کنید…من هر سال با خودم میگفتم تا سال بعد موهام درمیا. ..ولی چندین سال گذشت و ریزش بیشتر هم شد ولی الان دیگه بیخیالم…برام مهم نیست..
طب سنتی یادتون نره حتما برین یه جای خوب و قابل اعتماد ..راهش سخت و طولانیه ولی حتما صددرصد نتیجه میگیرین…فقط تا چن ماه صبر کنید همین که دیدین موهاتورون داره درمیاد بقیه مدت زمان کامل شدن دیگه براتون سخت نخواهد بود…
انشالله خدا همه ی بیما ارو شفا بده

مریم
مریم
5 سال پیش

سلام.کسی طب سوزنی انجام داده؟

king
king
5 سال پیش

سلام خانم میشه شماره اون طبیب رو کامل بذارین شکر که شما نتیجه گرفتین

مهدی
مهدی
5 سال پیش

سلام برای درمان به آدرس ایمیل بنده مراجعه نمایید تا پاسخ گو باشم در اسرع وقت

Moein
Moein
Reply to  مهدی
5 سال پیش

سلام اقا مهدی بنده الوپسی دارم ونیاز به کمک دارم اگه لطف کنید به من اس بدید بنده تماس بگیرم
۰۹۳۷۶۰۵۰۵۶۴

محمد حسین
محمد حسین
5 سال پیش

سلام پسر من دو سالشه نزدیک به ۹ماهه که موهای سرش میریزه تقریبا دیگه نصف سرش مو نداره خیلی غصه میخورم طب سنتی را انجام دادیم پیش متخصص هم رفتیم ولی هنوز جواب نگرفتیم نمی دونم چکار کنم خواست خدا بوده

الف. عمو
الف. عمو
5 سال پیش

با عرض سلام خدمت شما . من یه پسر ۲۷ ساله هستم که تقریباً در تعطیلات عید امسال ۹۷ یه ریزش موی کوچیک در قسمت ریشم به وجود اومد راستش من بهش اهمیت ندادم تا اینکه یه سه ماهی ازش گزشت که جای ریزش مو تقریبا شد سه برابر اولیش یعنی به قطر ۳ سانتیمتر بعد اون یه اتفاقی توزندگیم افتاد که مجبور شدم توی خونه حبس بشم . تو این مدت یعنی حدود ۲۵ روز ریزش سکه ای توی سرم هم به وجود اومد و هی بیشتر شد من که نمیتونستم از خونه برم بیرون از عوض من رفتن پیش یه دکتر پوست وجریانو با ایشون درمیان گذاشتن . ایشون هم گفته بودن نگران نباشید دو بسته ۶ تایی امپول که فکر کنم تقویتی بودن شاید اسم یکیش بیوتین یا بیتانیکس بود یادم نمیاد و دو بسته قرس کپسولی “هیر ویت” با دو بسته “زینک پلاس” برام نسخه کرد. من تمام اونارو استفاده کردم ولی روز به روز ریزش موهام بدتر میشد . در بین استفاده از اونا خودم هم کرم هیدروکورتیزون و ماینوکسیدول هم استفاده کردم . حتی از قرص خوراکی دگزامتازون هم به تعداد ۲۰ عدد خوردم روزی یک عدد . درضمن زانوی پای چپم هم ورم… بیشتر بخوانید »

امیر
5 سال پیش

سلام دوستان من پسری هستم ۱۶ساله از یک ۱۵سالگی موهایم ریزش سکه ای گرفت چندین بار آمپول زدم ولی موهام بیش از هفتاد درصدش ریخت رفتم موها م رو تیغ انداختم خدارو شکر ریز شش قطع شد بعد چند تا روغن تهیه کردم مثل خرگوشک و روغن چهار تا گیاه بود که فروشنده خیلی پیر بود نگفت روغن چه گیاهاییه اسفاده کردم و همراه با اینا روزی یکبار زیر تازه رنده میکنم قبل از حموم میزنم دو دقیقه که موند میشورم فقط از دو دقیقه بیشتر بشه ریشه مو رو میسوزونه نگران نباشید من الانداره کم کم مو هام در میاد یاعلی

زیبا
زیبا
5 سال پیش

باسلام خانمی۳۴ساله هستم که در ۳۰سالگی ریزش موبصورت دوسکه پشت سرم شروعشدکه با استفاده از قطره رزماری طی۴تا۶هفته برگشت،اونموقع اطلاعاتی درمورد این بیماری خود ایمنی نداشتم ..سکه هاکه پرمو شدن دیگه بهش اهمیت ندادم..تا اینکه یکسال بعدپشت گوشم خالی شد.دوباره بااستفاده از رز ماری اینم برگشت..یکی دوباردیگه در سال۹۴و ۹۵ سکه ای کوچک دچار شدم دیگه چیزی استفاده نکردم خود بخودموهام برگشت.تا بدنیا اومدن بچم بعد از عمل که یکی دوساعت بیهوش بودم بعد از گذشت ۳تا چهار ماه ابتدا زانوم ورم کرد. تخم مرغ هم ک میخوردم بدنم بی حس میشدحالت مسمومیت بهم دست میداد..تا اینکه با برس کشیدن متوجه شدم زیاد ریزش مو دارم بازم جدی نگرفتم به هر کی میگفتم جواب میدادن برا شیردهی هستش..دکتر رفتم گفت زیاد مهم نیست برا بستن موهاست ک طی چند سال بسته شده وشیر دهی هم تاثیر داره…لوسیون دادن ولی ریزش بدتر شد..تا اینکه با معرفی یه دکتر در اهواز از برج یک۹۷زیر نظر اون دکتردرحال حاضرموهای سرم از سفید و کرکی تقریبا۶۰درصد سیاه و کمی ضخیم درومده موهای صورتم زیاد شده چون یکی داروها ماینوکسیدیل هستش..قرص پردنیزلون۵دادن روزی۲تا صبح و ظهر..و زینگ پلاس..ومحلول ترکیبی.ضمنا الان ۳مین مرتبه هست ک من ویزیت شدم ولی تقریبا ۹۰ درصد موهای سر و بدنم… بیشتر بخوانید »

زیبا
زیبا
5 سال پیش

باسلام خانمی۳۴ساله هستم که در ۳۰سالگی ریزش موبصورت دوسکه پشت سرم شروعشدکه با استفاده از قطره رزماری طی۴تا۶هفته برگشت،اونموقع اطلاعاتی درمورد این بیماری خود ایمنی نداشتم ..سکه هاکه پرمو شدن دیگه بهش اهمیت ندادم..تا اینکه یکسال بعدپشت گوشم خالی شد.دوباره بااستفاده از رز ماری اینم برگشت..یکی دوباردیگه در سال۹۴و ۹۵ سکه ای کوچک دچار شدم دیگه چیزی استفاده نکردم خود بخودموهام برگشت.تا بدنیا اومدن بچم بعد از عمل که یکی دوساعت بیهوش بودم بعد از گذشت ۳تا چهار ماه ابتدا زانوم ورم کرد. تخم مرغ هم ک میخوردم بدنم بی حس میشدحالت مسمومیت بهم دست میداد..تا اینکه با برس کشیدن متوجه شدم زیاد ریزش مو دارم بازم جدی نگرفتم به هر کی میگفتم جواب میدادن برا شیردهی هستش..دکتر رفتم گفت زیاد مهم نیست برا بستن موهاست ک طی چند سال بسته شده وشیر دهی هم تاثیر داره…لوسیون دادن ولی ریزش بدتر شد.تا اینکه کل سرو بدنم ریخت حتی مژه و ابرو..تتو کردم تا حداقل کمتر مشخص بشه.تا اینکه با معرفی یه دکتر از طرف دوستم در اهواز از برج یک۹۷زیر نظر اون دکترم ودرحال حاضرموهای سرم از سفید و کرکی تقریبا۶۰درصد سیاه و کمی ضخیم درومده موهای صورتم زیاد شده چون یکی داروها ماینوکسیدیل هستش..قرص پردنیزلون۵دادن روزی۲تا صبح و ظهر..و… بیشتر بخوانید »

مجید
مجید
Reply to  زیبا
5 سال پیش

سلام زیبا خانم میشه بگین پیش کدوم دکتر اهواز رفتین؟من شوشترم چند بار پیش دکتر یعقوبی رفتم فایده نداشت
لطفا نسخه رو بفرستین

هانیه
هانیه
5 سال پیش

سلام،
دوستان منم به این بیماری مبتلا هستم، اوایل خیلی اذیت میشدم، کلی هم گریه میکردم، اعتماد به نفسم رو ک کلا تخریب کرده بود
اما دیدم بهتر که نمیشه هیچ تازه داشت پیشروی هم میکرد، اول از همه با این مشکل کنار بیاید، دوم اینکه صبر داشته باشید…
با زرده تخم مرغ و آب پیاز و روغن زیتون و کلا چیزایی که مانع ریزش مو میشه موهام رو تقویت میکنم، خدا رو شکر دیگه ریزش زیادی نداره و طاسی پیشرفت نمیکنه، بعد هم از محلول تقویتی و شامپو ضد ریزش و دارو هایی که متخصص مو تجویز کرد استفاده میکنم الان بعد از چند ماه استفاده موهای کرک مانند داره درمیاره،
خیلی مهمه که صبر داشته باشید، انتظار نداشته باشید بعد از یه ماه استفاده از یه دارو فورا منطقه ی طاسی مو دربیاره، بعد از چندماه تازه موهای کرکی و خیلی نازک و کوتاه درمیاره، درمان رو که ادامه بدید بعد از یکسال تازه چیزی شبیه مو درمیاد، صبر صبر صبر…

ان شاءالله که مشکل همگی برطرف بشه

محمد
محمد
5 سال پیش

با عرض سلام و وقت بخیر
دختر من ۶٫۵ سالشه که سه قسمت سرش هرکدوم به اندازه یک نخود خالی شده ، آیا این همان بیماری آلوپسی هست؟
لطفا راه درمان رو بهم بگید و آیا خوب شدنی هست؟
خیلی نگران هستیم آخه بچه هست الان و دختر

alireza
Reply to  محمد
5 سال پیش

بله خوب شدنی هست ولی باید،تاکید میکنم باید پیگیری کنید ول نکنید تا دختر نازنینتون خوب بشه

به امید شفای تمام آلوپسی ها

محسن
محسن
5 سال پیش

سلام خدمت دوستان هر کی میخواد از این مشکل زود تر دور بشه بهم پی ام بدین یک نوع داروی گیاهی هست ته معجزه میکنه

معزز
معزز
Reply to  محسن
5 سال پیش

لطفا منو راهنمایی بکنید همسرم دچار این بیماری شده و روحیه مناسبی نداره ؛ سپاسگزارم

Yasna
Yasna
Reply to  محسن
5 سال پیش

لطفا بگید چه دارویی هست

roze
roze
Reply to  محسن
5 سال پیش

میشه اسم دارورو بگید؟

احمد امینی
احمد امینی
Reply to  محسن
4 سال پیش

درود بر شما.شماره تماس من است.لطفا تماس بگیرید

الهه
الهه
Reply to  احمد امینی
3 سال پیش

منک شمار ای نمیبینم

ساناز
ساناز
Reply to  محسن
3 سال پیش

سلام آقا تورو خدا هر درمانی براش هست بگین همسر من درگیر این بیماریه داره خودشو داغون میکنه

الهه
الهه
Reply to  محسن
3 سال پیش

خب ما الان چطور بهتون پی ام بدیم شماری چیزی😒

محمد ویس
محمد ویس
Reply to  الهه
2 سال پیش

سلام مشکلتون رو ب من بگید من خیلی دکترها رو رفتم حتا خارج از کشور اگه کمکی از دستم بر میاد خوشحال میسم کمک کنم البته ب هیلی ها هم کمک کردم نتیجه گرفتن بعضی هم نتونستن

علیرضا
5 سال پیش

سلام من الان ۱۷ سالمه حدودا یک سالونیم هست که این بیماری رو دارم ولی خدارو شکر امید خودمو از دست ندادم،ته دلم حس میکنم خوب میشم. اول به صورت سکه موهام ریخت ی جا بود بعد کمی بزرگ شد تصمیم گرفتم موهامو کوتاه کنم رفتم ماشین صفر زدم بعد اتفاق عجیبی برام افتاد موهای کل بدم شروع کرد به ریختن دارو مصرف کردم داروهام به صورت قرصی و محلولی بود که باید روی سرم میزدم تا موهام در بیاد. اعتماد به نفسم خیلی پایین اومد،کلاه میزارم در حد افسردم که هنگام حرف زدم سرمو میندازم پایین و با اونی که دارم حرف میزنم چشم تو چشم نمیشم ولی خداروشکر بعضی از کامنت های دوستان رو خوندم بهم امید بیشتر داده من خیلی خوشگل بودم .اینو بگم که موهام هم خیلی پر پشت بود من میدونم این بیماری لعنتی طول میکشه ولی می دونم خوب میشم اگه حتی تموم دنیا بگن نه راستی ی چیزی بگم که خیلی مهمه، جدیدا دکتر های امریکایی کشف کردن که اونی که بیشتر روت تاثیر میزاره و خوبت میکنه دارو نیست بلکه این اعتماد بنفس خودته که خوبت میکنه من با این اعتماد به نفس موهام به صورت کرک در اومده به صورتی که… بیشتر بخوانید »

آمي
آمي
Reply to  علیرضا
5 سال پیش

منم دچار این بیماری لعنتی شدم تمام موهام در اومده بود الان باز داره میریزه ان شاءالله بمیرم راحت شم از مصرف این همه قرص پر عوارض

آمي
آمي
Reply to  علیرضا
5 سال پیش

منم دچار این بیماری لعنتی شدم تمام موهام در اومده بود الان باز داره میریزه ان شاءالله بمیرم راحت شم از مصرف این همه قرص پر عوارض..

نا شناس
نا شناس
5 سال پیش

سلام خدمت همگی
من جوون ٢۴ سالم ۶ ماه پیش مکمل های بدنسازی مصرف کردم(مکمل نه هورمون)
١۵ کیلو به مدت ۴٠ روز کم کردم
که تو همون تایم ریزش مو هام شروع شد
(من تمام موهامو ریش و ابرو هامم میریخت)
کف سرم کامل معلوم شد
فرق سرمم معلوم شده بود
رفتم پیش دکتر بهم قرص فیناید داد
الان ۵ ماه این قرصو مصرف میکنم
موهام برگشته فقط فرق سرم یکم خالیه
ایا این بیماری الپوسی یا تلوژن افلوییم؟
من موهامم جدیدا هم میخاره هم شوره میزنه
چند وقت طول میکشه به طور کامل خوب بشه؟

Mahshid
Mahshid
5 سال پیش

شماره یا آی دی تلگرام بده باهم صحبت کنیم

مژگان‌خسروی
مژگان‌خسروی
5 سال پیش

سلام دوستان…دخترم الوپسی داره….درمان با دوز بالای ویتامین Dرو میخوایم شروع کنیم….این‌پیج رو ببینید تو اینستاگرام واگه قانع شدید درمان رو شروع کنید….coimbra.protocol.ir
کو ایمبرا بک دکتر برزیلی هست که در مورد ام اس وبیماریهای خود ایمنی تحقیق کرده…از سال دو هزار ودو والان به این‌نتیجه رسیده که هر بیماری خود ایمنی با دوز بالای ویتامین Dقابل درمانه…برید تو‌پیجش ومطالبشو بخونید..ان شاءالله که‌جواب بده…

مبین احمدی
مبین احمدی
Reply to  مژگان‌خسروی
3 سال پیش

سلام وقت بخیر ببخشید ایا جوابی از این پروتکل گرفتید ممنون میشم پاسخ بدید

roze
roze
5 سال پیش

سلام دوستان من یک مادر ۴۸ساله هستم از زمان کودکی به الوپسی مبتلا بودم گاهی چند جای خالی در سرم بود میشه گفت مرتب توی راه دکتر بودم از قرص ولوسیون وتزریق همه راه امتحان کردم در ۲۰سالگی الوپسی توتال گرفتم وبعد از ۳سال با درمان خوب خوب شدم وبعد از مدتی دوباره گاهی موهام سکه ای خالی میشد ودوباره درمان ابرو ومژه هام که کلا ریخت ومن مجبور به تاتو شدم تا اینکه در سال ۹۵دوباره الوپسی توتال ۹۰درصد از موهام وکل بدنم ریخت هر جا رفتم بهم گفتن دیگه بیخیال مو بشو محال خوب بشه یکی از دکتر های پوست گفت باید یه دارو از بیمارستان رازی بگیری بیاری من خودم استفاده کنم ولی ۵۰درصد امکان موفقیت هست دیگه از داروهای اعصاب وخواب هم براتون نگم که چقدر اعتیاد پیدا کرده بودم اون مقدار مویی که مونده بود با ژیلت زدم واز کلاه گیس استفاده میکردم ولی با لطف خدا با انجام مدیتیشن ومراقبه ومدد جستن به خداوند وبی خیالی ودعا وسپردن خودم به خدا بدون دارو شروع به روغن مالی کردم روزی یکبار به ترتیب از سیاه دانه فندق نارگیل زیتون استفاده کردم وزینک آهن ویتامین ب۶هم میخوردم کم کم اول ریزش همان ۱۰درصد قطع شد وموهام… بیشتر بخوانید »

گلی
گلی
Reply to  roze
5 سال پیش

خداروشکر خیلی خوشحال شدم براتون. من جاهایی از سرم که ریخته مثل کف دست شده به نظرتون امیدی هست مو دربیاد

زهرا
زهرا
Reply to  roze
2 سال پیش

بله درسته.الا بذکرالله تطمین القلوب..

دکمه بازگشت به بالا