میکروپیگمنتیشن
میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد. میکروپیگمنتیشن اغلب برای ابرو ویا آرایش دائم کاربرد دارد در این بخش میخواهیم اطلاعاتی را پیرامون میکروپیگمنتیشن در اختیار شما قرار دهیم.
یکی از سوالاتی که بیماران آلوپسی از یک دیگر پرس و جو می کنند این است که آیا از تاتو، هاشور، میکروپیگمنتیشن، میکرواسکالپ و … استفاده کنیم یا خیر با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

 

به فرآیندی که طی آن رنگدانه های از پیش تهیه شده را در بین لایه ابتدایی یا اپیدرم و لایه انتهایی یا درم پوست به جهت رنگی شدن پوست ترسیم می کنند را میکروپیگمنتیشن می گویند به عبارت دیگر تاتوی نوین و پیشرفته را میکروپیگمنتیشن می گویند.

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو یا همان هاشور ابرو یکی از محبوب ترین نوع میکروپیگمنتیشن می باشد در این روش می توان ابروهای کم پشت را بسیار طبیعی پر کرده و یا ترمیم کرد دو یا بین دو ابرو تقارت ایجاد کرد.
یکی از مزیت هایی که هاشور ابرو نسبت به روش های رایج و سنتی دارد این است که در این روش می توان رنگدانه ها را تار به تار روی سطح پوسن سر هاشور زد به نوعی که در آن ناحیه مو رویش پیدا کرده است و تقریبا شکل منظمی ندارد.

 

میکروپیگمنتیشن آلوپسی

میکروپیگمنتیشن برای آقایان هم مناسب می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم به دلیل ظرافت و کاربردی که این روش نسبت به روش های دیگر دارد و به هر شکلی در می آید، بله برای آقایان هم مناسب می باشد زیرا رنگ دانه ها را می توان تار به تار به شکل ابروی واقعی درآورد.

آیا میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

به دلیل اینکه روزن بر روی پوست برخورد دارد نمی توانیم بگوییم که این روش درد ندارد اما میتوان با استفاده از بی حس کننده های موضعی از این درد جلوگیری کرد.

همانطور که در این مطلب بیان کردیم این تکنیک علاوه بر ابرو برای مژه، آرایش دائم، رنگ لب و … هم کاربرد دارد پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه این تکنیک را انجام دهید در رابطه با آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منبع : انجمن آلوپسی ایران

0 0 vote
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ امتیاز بدهید
Subscribe
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments