مقالات

نگهداری ترمیم مو و پروتز مو

بهترین درمان و عالی ترین درمان برای به دست آوردن موهایی با جلوه طبیعی بر سطوح خالی از موی سر و یا سر های کاملا طاس روش ترمیم مو می باشد ، روشی که روزانه متقاضیان زیادی را در جای جای دنیا به خود اختصاص داده است ، ترمیم مو روشی بدون نیاز به جراحی بدون نیاز به خونریزی ، بدون نیاز به بی حسی و بی هوشی بوده و از همه مهم تر احتیاجی به فولیکول مو ندارد و میتواند از طریق پیوند موهای طبیعی به روی پروتز افراد را صاحب موهایی با جلوه ی طبیعی سازد .
اما طریقه نگهداری ترمیم مو چه می باشد ؟

 

نگهداری ترمیم مو

 

هر کدام از ما این قضیه را میدانیم که برای حفظ سلامتی و حالت موها ی خود باید مراقبت هایی را انجام دهیم ، این قضیه برای پروتز مو هم برای رعایت گردد .
موهای طبیعی روی سر به طور طبیعی روزانه نیاز به مراقبت های ساده ایی همچو شانه زدن ، شستشو و . . دارند که نمیتوان این شرایط را برای ترمیم مو نداشت .
نگهداری و مراقبت ترمیم مو بسیار ساده می باشد و نیازی به مراقبت های ویژه نیست ، بنابراین مراقبت هایی که برای این روش انجام میدهیم مشابه مراقبت از موهای عادی و طبیعی موی سر می باشد بنابراین جای نگرانی برای مراقبت های سخت وجود نخواهد داشت .

 

نگهداری ترمیم مو چگونه است ؟

 

ترمیم مو hrt نیز مانند موهای عادی و طبیعی ، برای جلوگیری از وز شدن ، گره خوردن ، خشکلی و بد حالتی نیزا به نگهداری و دقت دارند .
برای مثال اگر توجه کرده باشید برای سلامت و عدم گره خوردگی در موهای عادی توصیه میشود افراد از شانه های چوبی استفاده نمایند و شانه هایی را برگزینند که دندانه های درشتی را به همراه داشته باشند اینگونه موها آسیب و فشار کمتری دیده و گره خوردگی را تجربه نخواهند کرد .
دقیقا موهای ترمیم مو نیز همین شرایط را می طلبند و برای جلوگیری از گره خوردگی باید این شرایط رعایت گردد .

ترمیم مو آلوپسی مانند موهای عادی هر روز باید شانه شوند که روزی دوبار یا بیشر شانه شدن آن باید تکرار گردد .
برای سلامت موها و عدم آسیب آن ها در شانه شدن توصیه میشود تا موها نه خشک باشند و نه کاملا خیس بنابراین موها باید در هنگام شانه شدن رطوبت داشته باشند .
و برای شانه شدن هدایت شانه از سمت ریشه به سمت بالا باشد و از شانه کردن محکم و خشن موها نیز بپرهیزند .

 

نگهداری ترمیم مو

 

نگهداری ترمیم مو در طول روز

 

ترمیم مو به طور کل یک درمان با کیفیت و عالی می باشد که جنس موها طبیعی بوده و با فیکس کنندهای طبیعی بر روی سر نصب میگردند اما برای همیشه سر حال ماندن موهای ترمیم شده توصیه میشود افراد به نکاتی همچو رعایت در هنگام خوابیدن دقت فرمایند .
توصیه میشود با موهای خیس خوابیده نشود اینکار علاوه بر گره خوردن موها موجب و شدن و خشکی آن ها نیز میگردد .

موهای طبیعی ما به صورت روتین در هفته نیاز به روغن درمانی دارند که بهترین روغن ها برای تقویت و کنترل کیفیت موها ، روغن های آرگان ، روغن های نارگیل و روغن های زیتون می باشند که موهای ترمیم مو نیز دقیقا همین مراحل را برای سلامت موها و عدم خشک شدن آن ها می طلبد و افراد با توجه به سلیقه خود میتوانند یکی از این روغن ها را انتخاب نموده و هفته ایی سه بار از آن ها استفاده نمایند .

ما در موهای عادی شاهد این قضیه می باشیم که موها به شدت بهم تنیده و خشک و شکننده خواهند شد ، این شرایط به علت طبیعی بودن موهای ترمیم مو موجب این آسیب پذیری خواهند شد که راه مقابله با این قضیه رعایت عواملی می باشد که به آن ها میپردازیم .

 

بالش

 

ما حداقل هشت ساعت در شبانه روز را به خوابیدن اختصاص می دهیم که برای خوابیدن سر را بر روی بالش قرار میدهیم ، سر و مو هم ارتباط مستقیم با بالش را دارند ، بنابراین جنس بالش پارچه بسیار مهم می باشند ، و باید از پارچه هایی استفاده شود که تولید الکتریسته نکنند و هر هفته مورد شستشو قرار گیرند .

 

ماساژ

 

ماساژ آرام سر میتواند برای ترمیم مو هم مناسب باشند و اینکار مانع تجمع چربی در ریشه مو خواهد شد .

 

نرم کردن مو

 

ما در مطالب بالا از نرم کردن مو برای عدم وز شدگی و گره خوردن موها صحبت کردیم ، اما باید توجه داشته بشیم که نرم کردن بیش از حد مو ها سبب گره خوردگی بیشتر و آسیب پذیری آن ها خواهد شد پس باید از اینکار نیز اجتناب ورزید .

 

نکته لازم در خصوص نگهداری ترمیم مو

 

ترمیم مو نیازی به نگهداری خاص ندارد ، این روش به علت طبیعی بودن موها نگهدای و مراقبت های متقارن با موهای اصلی را می طلبد و نیازی به روش های نگهداری پیچیده نخواهد بود .

مشاوره تکمیلی و برآورد هزینه ترمیم مو یا پروتز مو 02188921873

مشاوره در واتساپ با شماره 09352156916

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا